INTERNATIONAL COMPANY SERVICES

Skupina INTERNATIONAL COMPANY SERVICES je řízena britským managementem s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Levná offshore společnost přes internet ? Proč ne !!!

 

Ačkoliv by se mohlo zdát, že problém levných struktur je věcí minulosti, opak je zřejmě pravdou. Lákavé nabídky na internetu inzerující offshore společnosti za pár set dolarů jsou pro některé podnikatele synonymem daňového plánování.

A tak je tu další skandál s tzv. zástupnými nominálními řediteli.

Tito lidé vystupují jako ředitelé za společnosti registrované v Británii, Irsku a v Karibiku a stali se středem pozornosti. Renomovaný britský list The Guardian spolu s BBC se zaměřily na tyto neskutečně levné nabídky a na poskytovatelské společnosti nabízející tyto „služby“.

Z jejich zjištění vyplynuly šokující skutečnosti—nekvalifikované struktury a osoby, které za ně formálně vystupují včetně podvodného jednání. Např. ředitelka Sarah P. formálně zastupuje více než 1,200 společností od holdingových firem přes firmy provozující kasina či porno web stránky. Nelze předpokládat, že při tomto „objemu práce“  bude schopna kvalifikovaně posoudit činnost těchto společností a rozhodovat ve své kapacitě ředitelky. Navíc na svých 12 adresách uvedených v britském registru společností se nezdržuje, jedná se o P.O. Boxy nebo adresy pro přeposílání korespondence. Důvodem je obejít nařízení omezující počet ředitelských pozic, které může jedna osoba akceptovat a vykonávat.

I přes velký zátah proti takovýmto společnostem a nominálním ředitelům v Británii před 10ti lety jsou tyto praktiky zpět.

Lze proto očekávat další ještě důraznější akci a vyšetřování. Předmětné společnosti budou podrobeny zkoumání, není vyloučeno jejich vyškrtnutí z registru společností. S tímto souvisí ustanovení o propadnutí majetku společnosti ve prospěch státu respektive koruny v těchto zemích.

Vyplatí se takové riziko ?